CLG-150-24A / 151W, 24V, 6.3A
CLG-150-24A
Single Output Switching Power Supply with potentiometers for adjustable current and voltage.
Suitable for LED installation, LED strip, LED panels, etc.
This product is replaced with ELG-150-24A
More details
Discontinued, replaced with ELG-150-24A
Add to wishlist
Download
More info
Technical Specification
Part NumberCLG-150-24
Wattage Max151W
Input Voltage (V)90~295VAC
Output Current Max (A)6.3A
Output Current Adj. (A)3.15 ~ 6.3A
Output Voltage Nom (V)24V
Output Voltage Adj. (V)22 ~ 27V
Efficiency90%
IPIP65
Working Temperature-30~+70°C (refer to output derating curve)
Dimensions (LxWxH) mm222 x 68 x 39
Weight1Kg
Reviews
No customer reviews for the moment.
Write a review
CLG-150-24A / 151W, 24V, 6.3A
CLG-150-24A / 151W, 24V, 6.3A