Zigbee 24V LED Driver 100W, LP-ZG-24CV100-4CH
LP-ZG-24CV100-4CH
Zigbee LED Driver
The 4 channel 24V 100W constant voltage (CV) Driver. The dimming range is from 0-100%.
Works with Philips Hue, Homey och Homey Bridge.
Zigbee LED Driver
More details
8 Items in stock
In stock
-10%
Add to wishlist
Data sheet
Power100W Max
Efficiency90%
Ambient temperature Ta-20~+45°C
IPIP20
Dimming InterfaceZigbee
Dimming MethodPulse Width Modulation
More info
Zigbee 4-Channels 24VDC constant voltage LED-Driver
  • To control RGB/RGBW, Tuneble white, Single color driver LED lighting
  • Adress can be set manually by front buttons or automatic via master
  • Zigbee
  • Aktiv PFC Design
  • Smoth and deep dimming to 0.1%
  • Flicker-free diming
  • Over heat protection, autoreset
  • Short circuit protection, autoreset
  • Over load protection, autoreset
  • Security level : SELV, ClassII power supply, full isolated plastic case
  • Permanent memory for settings
Reviews
No customer reviews for the moment.
Write a review