HDR-100-12N / 90W, 12V, 7.5A
HDR-100-12N
Single Output Switching DIN rail power supply.
More details
1 Item in stock
In stock
Add to wishlist
Download
Data sheet
Power90W
Efficiency88%
Ambient temperature Ta-30~+70°C (refer to output derating curve)
Input Voltage85 ~ 264VAC
Output voltage12 ~ 13.8V
Output current7.5A
IPIP20
Dimensions70*90*54.5mm (W*H*D)
Weight0,27kg
More info
Power Supply
  • Ultra slim design
  • 17.5mm(1SU), 35mm(2SU), 52.5mm(3SU), 70mm(4SU)
  • DIN TS-35/7.5 or 15 mountable
  • Constant voltage adjustable
  • Overload Protection
  • Over Voltage Protection
  • Automatic reset
  • LED indication for power on
  • Class 2
Reviews
No customer reviews for the moment.
Write a review
HDR-100-12N / 90W, 12V, 7.5A
HDR-100-12N / 90W, 12V, 7.5A