HLG-240H-12A / 192W, 12V, 16A
HLG-240H-12A
Switchat nätaggregat med potentiometrar för justering av max ström och spänning.
Lämplig för LED installation av LED strip, LED paneler, LED skyltar mm.
Mer detaljer
4 st i lager.
I lager
Lägg till i önskelistan
Nedladdning
Datablad
Effekt192W
Effektivitet90%
Arbetstemperatur-40 ~ +90°C (refer to "OUTPUT LOAD vs TEMP" section)
Omgivande temperatur Ta+50℃
Kapslingstemp Tc (Max.)+90°C
Ingångsspänning90 ~ 305VAC 47 ~ 63Hz PF≧0.95/230VAC
Ingångsström2A / 230VAC
Inrush Current (Typ.)COLD START 75A (twidth=570µs measured at 50% Ipeak) at 230VAC
Utgångsspänning12V, adj. 11.2 ~ 12.8V
Utgångsström16A, adj. 8 ~ 16A
IPIP65
Kabel300mm
Storlek244.2*68*38.8mm (L*W*H)