ELG-150-24B / 150W, 24V, 6.25A, 0-10V MEAN WELL Power supply
ELG-150-24B-3Y
Single Output Switching Power Supply. The LED driver is dimmable with 0-10V input.
Suitable for LED installation, LED strip, LED panels etc.
More details
1 Item in stock
In stock
Add to wishlist
Download
Data sheet
Power150W
Efficiency89%
Working TemperatureTcase -40 ~ +90℃ (refer to “OUTPUT LOAD vs TEMPERATURE” section)
Ambient temperature Ta+50℃
Case Temp. Tc (Max.)+90°C
Input Voltage100 ~ 305VAC, 47 ~ 63Hz, PF≧0.95/230VAC
Input Current0.9A / 230VAC
IPIP67
CableOpen end 300mm
Dimming Interface0-10V input
Dimming MethodPulse Width Modulation
MaterialsAluminum
More info
LED Power Supply
  • Constant voltage/current
  • Overload Protection
  • Over Voltage Protection
Reviews
No customer reviews for the moment.
Write a review