PWM-120-24 / 120W, 24V, 5A, Dim 0-10V
PWM-120-24
Dimmable 120W, 24V Single Output Switching Power Supply with 0-10V input cable for PWM dimming.
Suitable for LED installation, LED strip, LED panels, etc.
More details
In stock, delivery time 3-5 days
Add to wishlist
Download
Data sheet
Power120W
Efficiency90%
Working Temperature-40 ~ +90℃(Please refer to “ OUTPUT LOAD vs TEMPERATURE” section)
Input Voltage90 ~ 305VAC
Output voltage24VDC
Output current5A
IPIP67
CableOpen end 300mm
Dimensions191*63*37.5mm (L*W*H)
Weight0,97Kg
Dimmable function0-100% (0-10V or 10V PWM)
Dimming Interface0-10V/PWM/Resistance
Dimming MethodPulse Width Modulation
More info
LED Power Supply
  • Constant current / voltage
  • Overload Protection
  • Over Voltage Protection
  • Over 90% efficiency!
Reviews
No customer reviews for the moment.
Write a review